• Anioł Przewodnik

CRUE czyli „wzburzona woda”

Updated: May 7CRUE to w wolnym tłumaczeniu „wezbranie rzeki”, „wzburzona woda”, „powódź”, może też oznaczać nagromadzoną falę ludzką, tłum ludzi. Jakie znaczenie preferuje zespół CRUE? Poczytajcie co sam zespół pisze o sobie...

A może najpierw kawałek muzyki z obrazem ?

Skład w pełni uformował się 2012 roku. Grupa zawsze składała się z 4 muzyków (gitara, bas, wokal, perkusja). Czasem tylko wzbogacamy się o elektronikę.


Muzyka tworzona przez „ CRUE” to w głównej mierze ciężki progresywny Rock z elementami Metalu ale nie ma tu ściśle określonej drogi. Na nasze brzmienie składają się nasze gusty i zamiłowania muzyczne, wśród których można doszukać się metalu, grunge-u, funka, itp.


CRUE charakteryzuje się ciągłym poszukiwaniem dźwięków i melodii, oraz unikaniem utartych już standardów, tak często powielanych w muzyce rockowej. Nie stronimy również od eksperymentów takich jak łączenie i przeplatanie, pozornie „odległych” od siebie gatunków muzycznych. Przede wszystkim, zależy nam aby CRUE brzmiało jak CRUE, choć pewne "naleciałości" nam się zdarzają.


W procesie twórczym pomaga nam bogate doświadczenie. Każdy z nas ma za sobą wiele zrealizowanych projektów, co owocuje muzyczną dojrzałością. Dotychczasowa współpraca zaowocowała nagraniem niewydanego studyjnego albumu Anomalia, a także mini albumu "GRAWITACJA".
Mamy na swoim sumieniu także sukcesy m.in.:

- półfinał Life on Stage

- 2 miejsce na festiwalu Rykowisko 2015

- 2 miejsce w warszawskim finale Emergenzy 2015/2016

Jedną z większych przyjemność sprawiło nam podium w ogólnopolskim konkursie Good Time Radio, gdzie z pośród 200 wysłanych utworów innych kapel nasz DBX został nominowany przez samego „Mistrza” TITUSA z Acid Drinkers do trójki finalistów. W ostatecznym rozrachunku zajęliśmy 3 miejsce.


Występowaliśmy także na większych i mniejszych scenach z zespołami mniejszego i większego kalibru m.in.: Lipali, Alcoholica, Agnieszka Chylińska, Armia.

Na chwilę obecną pracujemy nad materiałem na kolejny album, który tym razem musi ujrzeć światło dzienne. Pragniemy aby niczym „wezbrana woda” udało nam się osiągnąć cel.


Ja Klaudiusz dodam, że jest to jeden z ciekawszych zespołów, który nadesłał swoje granie, mało tego, dostaję głosy od słuchaczy więcej CRUE, więcej CRUE ...

Polecam wiec kanał na YouTube oraz stronę na Facebook ... Wystarczy kliknąć w link poniżej...
Zespół Crue jest współtwórcą RadioVirus, dołącz i Ty !

Jest kilka opcji...
0 views

2020 RadioVirus - Twoja muzyka w radio